Dziś feromony można kupić w każdym sklepie erotycznym, jednak to czym one są i jak działają wymaga nadal wyjaśnienia. Przybliżamy wam działanie tych wyjątkowych substancji. Feromony to niewidzialne sygnały chemiczne między członkami tego samego gatunku. Jest to prawdopodobnie najczęstszy sposób komunikacji w królestwie zwierząt.
Odkrycie feromonów wisiało w powietrzu
Wisiało w powietrzu bo to właśnie tą drogą feromony dostają się do naszego nosa. Od dawna spotykamy odniesienia do istnienia feromonów. Problem polega na tym, że liczba feromonów jest bardzo mała i większość ludzi nie jest w stanie wyczuć takich sygnałów między zwierzętami. Dopiero w latach 50. XX wieku, po dwudziestu latach pracy grupy chemików kierowanych przez Adolfa Butenandta, który otrzymał nagrodę Nobla za pracę nad ludzkimi cząsteczkami - steroidami, opublikowano pracę z chemiczną definicją pierwszego feromonu. To był bombikole - feromon jedwabników żeńskich narządów płciowych.
Jak działają feromony?
Feromony to sygnały chemiczne, które przechodzą między zwierzęciem emitującym je a biorcą. Zazwyczaj są one transportowane drogą wodną lub powietrzną. Kiedy docierają do zwierzęcia biorcy, prawie zawsze są determinowane ich węchem (w przypadku ssaków - nosa, owadów i skorupiaków, na przykład homara - przez anteny). Specjalne komórki nerwowe w nosie lub na antenach, które mają specjalny receptor, który wiąże się z cząsteczką feromonu, są odpowiedzialne za wykrywanie feromonów.
Kiedy cząsteczka feromonu uderza w receptor, podrażnia nerw, wysyła wiadomość do mózgu i wykrywa ten feromon. To, co stanie się później, zależy od sygnału i konkretnego zwierzęcia. Feromony są używane w różnych sytuacjach. Jeden z feromonów znajduje się w mleku królika karmiącego. Feromon mleka pomaga królikom znaleźć sutek. Sygnał feromonu działa tak samo, jak każdy inny, z tym wyjątkiem, że cząsteczka musi pokonać przestrzeń między osobami sygnalizującymi i odbierającymi. Taki sygnał różni się od sygnału audio lub wizualnego, który mógłby potencjalnie zostać użyty na znacznie większej odległości.
Różne rodzaje feromonów - coś dla kobiet i coś dla mężczyzn
Feromony mogą działać w każdej sytuacji i na każdym etapie życia, w zależności od rodzaju zwierzęcia. Pierwszy ludzki feromon, który został precyzyjnie zdefiniowany, w ogóle nie był seksualny, pomimo bezprecedensowego zainteresowania nim w przeszłości. Jednak szybko naukowcy zaczęli badać feromony pod kątem seksualności człowieka. Naukowcy odkryli, że perfumy zawierające sztuczne feromony są doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi płci przeciwnej. Z kobietami, które używają takich perfum, z reguły zapoznaje się więcej mężczyzn. Naukowcy z San Francisco State University odkryli, że syntetyczne feromony nie są gorsze od naturalnych. Z powodzeniem zapewniają atrakcyjność seksualną osobie, której skóra zawiera perfumy z feromonami. Naturalne feromony są rodzajem „magnesu”, który przyciąga potencjalnych partnerów seksualnych na poziomie podświadomości, a jeśli pociąga Cię seksualnie ta czy inna osoba, to ta atrakcja jest produktem feromonów. Same feromony nie mają smaku, koloru ani zapachu, ale wpływają na ludzką podświadomość na poziomie genetycznym.
Badanie amerykańskich naukowców objęło trzydzieści sześć kobiet. Podzielono je na dwie grupy - jedna połowa otrzymała specjalne perfumy z syntetycznymi feromonami, a pozostałe kobiety nadal używały zwykłych perfum. W ciągu czternastu tygodni panie poinformowały badaczy, ilu mężczyzn chce je poznać i ile razy zostały zaproszone na randki. Okazało się, że kobiety, wokół których unosiły się syntetyczne feromony, miały co najmniej dwa razy więcej fanów i prawie wszystkie z nich z powodzeniem zaaranżowały swoje życie osobiste. Wyniki tego badania zostały opublikowane w amerykańskim czasopiśmie Psychology of Behavior.
Zobacz feromony w ofercie sklepu erotycznego eroprezent.pl: https://eroprezent.pl/feromony-i-afrodyzjaki