Menu

Masaż prostaty i męski orgazm analny bez tajemnic

Co to jest orgazm analny i jak mężczyzna może go osiągnąć?

Co to jest orgazm analny i jak mężczyzna może go osiągnąć?

Orgazm analny, tak samo, jak orgazm kobiecy, nie należy do automatycznych reakcji charakterystycznych dla naszego organizmu. Aby się nim cieszyć, należy czuć się dobrze, tak fizycznie, jak i psychicznie. Właśnie dlatego bardzo wiele uwagi poświęca się w tym kontekście relaksowi oraz znaczeniu, jakie ma rozluźnienie. Jeśli więc wykonujemy masaż prostaty po raz pierwszy, najprawdopodobniej nie zakończy go orgazm. Nawet wtedy jednak warto spróbować, przyjemność jest bowiem naprawdę duża. Co szczególnie ważne, najgorszym, co możemy zrobić jest zniechęcenie się, bo nie udało nam się osiągnąć ostatecznego celu, jaki sobie stawialiśmy. Najważniejsza jest odczuwana przez nas przyjemność na orgazm zaś, przynajmniej na początku, trzeba poczekać przynajmniej pół godziny.

W poszukiwaniu prostaty, gdzie szukać?

W poszukiwaniu prostaty, gdzie szukać?

Sama prostata może być wyczuwana także ze swojej zewnętrznej strony. Właśnie dlatego w wielu poradnikach namawia się do uciskania strefy perineum, a więc okolicy, która znajduje się między odbytem oraz moszną. Jeśli robi się to w trakcie seksu, można znacząco zwiększyć przyjemność odczuwaną podczas stosunku. Oczywiście, sam masaż perineum raczej nie zakończy się orgazmem. Nie powinno być to jednak dla nas zaskoczeniem, z podobną sytuacją mamy bowiem do czynienia także wtedy, gdy wykonujemy masaż innych stref erogennych.

Jakim doświadczeniem jest orgazm analny?

W poszukiwaniu prostaty, gdzie szukać?

Opisy orgazmu analnego potrafią działać na wyobraźnię. Często można więc usłyszeć, że nie tylko trwa długo, ale również jest wyjątkowo silny. Warto jednak pamiętać o tym, że mamy do czynienia z doświadczeniem o indywidualnym charakterze, nie jest więc wcale powiedziane, że nasze odczucia będą zgodne z opisami. Jego przeżywania należy się nauczyć pamiętając choćby o roli, jaką powinno odgrywać w jego kontekście dobre samopoczucie. Każdy, kto próbował przyznaje jednak, że jest to niezwykłe doświadczenie.

Czy masaż prostaty jest zdrowy?

Czy masaż prostaty jest zdrowy?

Całkiem niedawno pojawiły się głosy mówiące o tym, że masaż prostaty jest w stanie doprowadzić do tego, że zmaleje ryzyko pojawienia się jej nowotworu. Oczywiście, nie mamy do czynienia ze stuprocentowo skutecznym sposobem na profilaktykę antynowotworowa. Należy jednak pamiętać, że w trakcie jego wykonywania do pracy pobudzane są mięśnie Kegla, a co za tym idzie - dłużej pozostają one w formie. Nie wolno jednak zapominać o tym, że sam masaż musi odbywać się z poszanowaniem zasad higieny.

Pokazująca coś więcej przed kamerką. Nie wiem czy to jest praca ale tym się zajmuję na co dzień. Czasem towarzyszy mi mój mąż Tomasz.