Menu

Podczas okresu uprawiaj sex jak lubisz

Seks w czasie okresu budzi wiele różnych kontrowersji. Wiele osób uważa, że jest to niehigieniczne, a nawet może być szkodliwe, ponieważ zwiększa ryzyko infekcji. Dla innych nie ma nic w tym złego a tym bardziej gorszącego w uprawianiu seksu w czasie miesiączki i nawet w te dni nie będą oni rezygnować ze współżycia. Czy więc faktycznie taki okres może szkodzić? A jeśli nie to jak kochać się w okresie miesiączki, by zachować higienę i nie doprowadzić do infekcji różnego rodzaju.

Seks podczas okresu - tylko za zgodą obu stron

Seks podczas okresu - tylko za zgodą obu stron

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że seks w trakcie miesiączki może być jedynie wynikiem szczerej rozmowy i chęci współżycia u obu stron. Niektórzy mają bardzo negatywne odczucia w stosunku do tego typu praktyk. Głównie więc chodzi o to, by nie przekonywać na siłę bądź nie zmuszać do seksu w czasie okresu czy to partnera czy partnerki, ponieważ to może nawet prowadzić do zniechęcenia do drugiej osoby. Dlatego jeśli ktoś nie jest przekonany to trzeba będzie uważać i jednocześnie wiedzieć że ta decyzja jest dobrze przemyślana.

Seks podczas okresu - jak zadbać o higienę?

Seks podczas okresu - jak zadbać o higienę?

W te szczególne dni jeśli para będzie się decydować na współżycie trzeba będzie szczególnie dbać o warunki w jakich będzie się to odbywało. Seks w czasie okresu nie może być zapamiętany negatywnie, nie może potem stanowić traumy w dalszej relacji.

Przed wszystkim są także konkretne przeciwwskazania do stosowania rożnych pozycji w tym okresie, ale jeśli pary maja za istotną kwestie higieny to najlepsza będzie pozycja klasyczna. Takie ułożenie ciała partnerki nie będzie nasilać krwawienia, a jednocześnie to dobrze, by znaleźć zabezpieczenie dla miejsca współżycia, tak by nie doszło do zabrudzenia krwią, która jak wiadomo będzie trudna do zmycia.

Przed kontaktem seksualnym można przygotować sobie ręczniki albo inny chłonny materiał i wyłożyć nim to miejsce, w którym dojdzie do stosunku. Jeśli sam widok krwi jest nieprzyjemny dla któregoś z partnerów to nie trzeba będzie wybierać tradycyjnie łóżka. Można także przenieść się do wanny, kochać się pod prysznicem. Stały strumień wody powinien wtedy skutecznie walczyć z krwią, która może się z dróg rodnych partnerki wydostawać. Trzeba jednak brać pod uwagę także to, że wanna może być nieco problematyczna, ponieważ będzie wpływać na ograniczenie ruchów. Prysznic to jedno z najczęściej polecanych miejsc do seksu w trakcie trwania okresu.

Czy seks podczas okresu szkodzi?

Czy seks podczas okresu szkodzi?

W trakcie miesiączki istotnie zmniejsza się ryzyko zajścia w ciążę, jednak trzeba pamięta, że w tym czasie istotnie rośnie natomiast ryzyko przenoszenia chorób na partnera albo partnerkę. Dotyczy to między innymi rzeżączki, opryszczki czy kiły. Szyjka macicy oraz pochwa są wtedy dużo bardziej podatne na infekcje, do których mogą doprowadzić bakterie, które przenoszone są na penisie partnera wprowadzanym do pochwy kochanki.

Ryzyko zarażenia się choroba w czasie seksu rośnie trzy razy w stosunku do takich choroba jak wirus HIV, zapalenie wątroby typu B, zapalenie wątroby typu C, w celu zapobieganiu takim przypadkom warto będzie zabezpieczyć się prezerwatywą Jednocześnie trzeba również pamiętać, że należy ją prawidłowo użytkować, zanim nastąpią kontakty seksualne.

Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę, że kobieca sfera intymna podczas okresu jest bardziej wrażliwa na otarcia w związku z czym seks w te dni może się także dla kobiety bolesny. Mimo tego, że jeśli będzie się dbało o odpowiednią higienę, będzie się kontrolowało sposób współżycia to można oczekiwać, że seks w te dni będzie również przyjemny. Najważniejsze to jednak mieć do tego odpowiednie podejście, zadbać o dobre warunki do uprawiania seksu w te dni, zachować odpowiednią higienę. I oczywiście to co było już wcześniej wskazywane musi być wola obu stron, by w trakcie trwania okresu zdecydować się na współżycie. Dzięki temu będzie można oczekiwać, że nie będzie to dla nikogo trudne przeżycie.

Podczas okresu smaruj rogala

Więc jak wiecie mamy trochę doświadczenia w uprawianiu seksu i wiedzy o tym, co może wspomagać uprawianie seksu, kiedy warunki nie są nam przychylne. Tak jak pisaliśmy wcześniej, kobieta w czasie okresu narażona jest na infekcje i obtarcia. W te dni stosujemy odpowiednie środki nawilżające. Pozwalają one uzyskać odpowiedni poślizg i dają nam szansę cieszyć się seksem przez cały miesiąc. Znajdziecie coś dla siebie w sklepie erotycznym w dziale lubrykanty

Tampony na ciężkie dni

Jak poradzić sobie z krwawieniem i psychicznym ograniczeniem, jakie naturalnie budzi w nas widok krwi? My robimy to w ten sposób, że stosujemy specjalne tampony, dostępne do są w sex shopach i dobrze się sprawdzają, krwawienie nie ustępuje, ale co ważne, krew w całości pozostaje w tamponie. Dzięki temu rozwiązaniu nawet zabawa oralna nie jest straszna dla jej miłośników.

Jestem przedstawicielem handlowym w hurtowni z zabawkami dla dorosłych. Coś tam widziałem, coś tam wiem o gadżetach erotycznych.