Menu

Seks analny jest coraz popularniejszy i warto się na niego przygotować

Sex analny jest coraz popularniejszą formą uprawiania miłości.

Jedną z form aktywności seksualnej jest seks analny. Mimo że jest uprawiany w Polsce przez coraz większą liczbę heteroseksualnych par, to budzi mnóstwo wątpliwości. Jeśli masz ochotę go spróbować, pamiętaj o tym, aby się do niego odpowiednio przygotować.

Wzrost zainteresowania seksem analnym

Czy seksowi analnemu towarzyszą zabrudzenia? I jak im zapobiec?

Wiele par, które miałyby ochotę spróbować seksu analnego boi się, że on brudzi. Ich obawy nie do końca są uzasadnione. Jeśli tylko partnerzy odpowiednio się do niego przygotują, to na pewno nie pozostawi on żadnych zabrudzeń.

Stosunek analny nie powinien też zbyt mocno boleć

Stosunek analny nie powinien też zbyt mocno boleć, nie musi też zakończyć się podrażnieniami. O obawach związanych z zabrudzeniami napiszemy kilka chwil później. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, ze końcowy odcinek jelita aż do chwili, gdy organizm czuje potrzebę wypróżnienia jest czysty. Z punktu widzenia fizjologicznego odbytnica jest pusta. Jeśli więc nasz układ pokarmowy działa prawidłowo i nie mamy problemów z trawieniem, nie musimy niczego obawiać się podczas stosunku. Warto jednak na kilka godzin przed planowanym stosunkiem wypróżnić się. Lewatywa nie jest konieczna, ale zalecamy jej wykonanie, gdyż na pewno będziecie się czuć bardziej komfortowo.

Jak najlepiej przygotować się do stosunku analnego? I co powinniśmy kupić przed?

Zapewne chcecie wiedzieć, jak to się dzieje, że z seksem analnym nie wiążą się nadmierne doznania bólowe. Seks analny nie będzie bolał, nie zakończy się podrażnieniami, gdy będziecie pamiętali o tym, że anusa natura nie wyposażyła w takie same właściwości, jakie ma pochwa. Wymaga on więc nie tylko właściwego wyczucia, ale także cierpliwości. Seks analny sprawdza się tylko w przypadku tych par, którzy darzą siebie bardzo dużym zaufaniem. Jest on dopuszczalny tylko wtedy, gdy zgadzają się na niego oboje partnerzy! Tematowi temu wkrótce poświęcimy nowy, bardzo obszerny wpis na blogi. Na razie skorzystajcie z naszych kilku praktycznych rad. Seks analny wymaga odpowiednich przygotowań, tylko wtedy będzie całkowicie bezpieczny nie będzie wiązał się z przykrymi doznaniami. Czeka nas nie tylko lewatywa, ale także bardzo dokładne umycie okolic intymnych.

Lubrykant do seksu analnego

Wymaga on również zastosowania lubrykantu. Lubrykant to intymny żel, który działa silnie nawilżająco. Lubrykant zmniejszy tarcie, unikniecie podrażnień. Nie można zapomnieć też o wykonaniu masażu okolic anusa oraz o masażu. Delikatny masaż rozluźni mięśnie, dzięki czemu początek seksu będzie zdecydowanie łatwiejszy. Bardzo ważne jest to, że wkładanie członka lub palca do pochwy bezpośrednio po pieszczotach analnych dla partnerki może zakończyć się przykrą infekcją intymną. Zmień prezerwatywą lub bardzo dokładnie go umyj. Aby seks analny był bezpieczny, zawsze stosuj prezerwatywę. Nie znamy obecnie środka, który równie skutecznie chroniłby przez zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa jest środkiem sprawdzonym, chroni także przed zakażeniem wirusem HIV.

Akcesoria do seksu analnego będą mogły się nam przydać.

Jeżeli nie sex shop i gadżety erotyczne to banan też jest dobry na początek.

W sex shopach (np. w Warszawie) dostępnych jest mnóstwo erotycznych gadżetów, które wspomagają seks analny i sprawiają, że jest on jeszcze bardziej satysfakcjonujący. W ofercie można znaleźć między innymi lubrykanty i gruszkę do wykonania lewatywy, a więc akcesoria dzięki, którym unikniecie bólu i poczujecie się komfortowo i pewnie. Wymagania, jakie powinny spełnić osoby, które planują uprawiać seks analny są stosunkowo duże. Szeroki wybór doskonałej jakości gadżetów do seksu analnego można znaleźć w sex shopach. Oferta tych sklepów jest najbardziej dostosowana do oczekiwań par, które uprawiają lub zamierzają uprawiać seks analny. Coraz więcej par heteroseksualnych w Polsce uprawia nie tylko tradycyjny seks, ale także analny. Przed wpadkami uchroni Was dobre przygotowanie do stosunku.

Jestem przedstawicielem handlowym w hurtowni z zabawkami dla dorosłych. Coś tam widziałem, coś tam wiem o gadżetach erotycznych.